Jak długo trwają szkolenia AFF?

Jak długo trwają szkolenia AFF?

Teraz coraz więcej osób interesuje skokami ze spadochronem – to świetny pomysł na hobby, ale oczywiście dość ekstremalny i jednocześnie kosztowny. Na początek wiele osób próbuje ze skokami tandemowymi, które są dostępne dla nieomal każdej osoby. Gdy jednak to przeżycie okaże się rzeczywiście wstrząsające i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu, wtedy można pomyśleć o przeszkoleniu się pod kątem samodzielnego skakania ze spadochronem.

Wtedy wybiera się szkolenia AFF, których celem jest przekazanie informacji teoretycznych i praktycznych uczestnikowi odnośnie do skoku.

Ile trzeba w związku z tym przeznaczyć czasu na szkolenie AFF? Teraz firmy oferują po kilka różnych wersji takich szkoleń, w tym ekspresowe, to znaczy przeznaczone dla osób, które chcą skończyć je w jak najkrótszym czasie, przykładowo w weekend – wtedy oczywiście trzeba zapłacić dodatkowo. Szkolenia standardowo trwają nie więcej niż miesiąc i zajęcia odbywają się głównie w weekendy dla wygody uczestników. Jako że dzielą się na część teoretyczną i praktyczną, jak zostało wspomniane, na początku kursu otrzymuje się wszystkie podstawowe informacje o skakaniu, a potem przechodzi się już do praktyki, czyli samego skakania, na początek z instruktorami, a potem samodzielnie.

Zatem miesiąc powinien wystarczyć, chociaż ekspresowe kursy odbywają się w jeden weekend, dlatego jeżeli można pozwolić sobie na większy wydatek i liczy się czas, warto się na taką opcję zdecydować. Żeby jednak rozłożyć całą przyjemność ze skakania na dłużej, lepiej rozciągnąć kurs na klika tygodniu. Równocześnie także specjaliści nie zalecają zbytniego przeciągania szklenia, przykładowo na dłużej niż 2 miesiące. To ważne ze względu na wdrożenie do skakania – jeżeli skoków jest zbyt mało w danej jednostce czasu, łatwiej zapomnieć o elementarnych zasadach, można bardziej się stresować. W związku z tym należy zarezerwować kilka weekendów pod rząd na skakanie, żeby uzyskać dobre wyniki.

Ceny szkoleń AFF są dość różne. W jednej z najlepszych firm w tej dziedzinie Skydive można zrobić kurs weekendowy w cenie 5000 złotych, natomiast standardowy za 4400 złotych. Dostępny jest też pakiet Start, który obejmuje tylko część teoretyczną i jeden skok i jest tańszy – kosztuje 1000 złotych. Skoki można dokupować także zgodnie z cennikiem.

1 Odpowiedź

  1. muszę powiedzieć, że skakać jakoś to za bardzo ja nie lubię, choć z drugiej strony to co tutaj zostało napisane zachęca mnie do wypróbowania swoich sił w temacie

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze