Spełnianie marzeń jest teraz wcale nie takie skomplikowane, a jeżeli marzeniem jest skok ze spadochronem, tym łatwiej można je spełnić, wybierając tak zwany skok tandemowy. To oferta skierowana praktycznie dla każdego, dlatego jeżeli chce się skoczyć, nie ma z tym żadnych problemów! Nie są wymagane zaświadczenia od lekarza, nie trzeba również brać udziału w drogich dodatkowych szkoleniach, które mają na celu rozbudowanie wiedzy w dziedzinie spadochroniarstwa.

Wystarczy tylko wybrać odpowiedni termin i zarezerwować go przez internet, wpłatę także można zrealizować przez sieć, dlatego nie trzeba nigdzie dojeżdżać. Zatem zakupienie skoku tandemowego nie jest skomplikowane, ale czy można kupić taki prezent dla osoby niepełnoletniej?

Ważna zgoda i wzrost

Zasadniczo tak, ale musi ona spełnić wtedy kilka wymagań. Pierwszym z nich jest uzyskanie zgody rodzica lub opiekuna prawnego. Zgoda musi być przedstawiona na piśmie, a najlepiej, żeby wraz z dzieckiem przyjechał rodzic czy opiekun – warto też pomyśleć o wspólnym skakaniu, ponieważ jest to naprawdę świetna okazja do spędzenia wspólnie swojego czasu. Drugim ograniczeniem jest wzrost – dziecko powinno mieć minimum 120 centymetrów wysokości. Niższy wzrost to ryzyko, ponieważ uprzęże, które używane są podczas skakania, mają określone wymiary, dlatego nie można ich jeszcze bardziej zmniejszyć. Dlatego jeżeli dziecko ma mniej niż 120 centymetrów, nie może niestety wziąć udziału w skoku. Warto oczywiście takie informacje potwierdzić w wybranej firmie, która organizuje skoki spadochronowe, ponieważ mogą być także zastosowane inne ograniczenia z tym związane.

Czy skok dla dziecka to najlepszy pomysł?

Kwestia wzrostu i zgody rodziców jest istotna, ale jeszcze trzeba zastanowić się nad drugą kwestią – czy skok nie wpłynie negatywnie na psychikę dziecka, które może od tego czasu zacząć bać się wysokości albo latania samolotami. Dlatego instruktorzy nieraz nie pozwalają na skakanie młodszych dzieci, na przykład w szkole podstawowej czy w gimnazjum, które jeszcze nie są wystarczający dojrzałe do takiego przedsięwzięcia. Niemniej od około 15-16 roku życia jest to już bezpieczna rozrywka, chociaż oczywiście wszystko zależy od indywidualnych czynników.