Skoki spadochronowe na portalach zakupów grupowych – warto?

Ceny skoków spadochronowych nie należą do najniższych, dlatego jeżeli nie dysponuje się wystarczającą sumą, która minimum wynosi około 500 złotych, można tylko obejść się smakiem. Jest jednak wiele sposobów na to, aby zapłacić mniej, w tym kuszą różne oferty dostępne na portalach zakupów grupowych. Czy warto z nich skorzystać i czy są bezpieczne? A może kupić bezpośrednio w firmie, która zajmuje się organizowaniem tego rodzaju wycieczek?

Przede wszystkim warto zobaczyć, ile dokładnie kosztuje standardowa cena w firmie, która organizuje skoki spadochronowe w tandemach. Nieraz ceny na portalach zakupów grupowych wcale nie są takie niskie, jak mogłoby się wydawać. Często ceny są sztucznie zawyżane, przykładowo oryginalna cena skoku to około 700 złotych, a na portalu zakupów grupowych można odnaleźć informacje, że oryginalna cena wynosiła 1000 złotych i została zmniejszona na 500 złotych. To drobiazgi, ponieważ i tak można nieraz zapłacić znacznie mniej, niemniej jednak warto zawsze zwrócić na to uwagę.

Druga sprawa to terminy. Nieraz poprzez portale zakupów grupowych, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, można kupić wiele usług w świetnych cenach, ale firmy, które je oferują, mają tylko określone terminy obsługi klientów z kuponami, ponieważ regularni klienci są wtedy umawiani na inne, nieraz bardziej dogodne dla nich terminy. Także z tą kwestia trzeba powiązać miejsce organizacji skoku tandemowego – firma przykładowo może skakać w trzech miejscach na terenie całej Polski, natomiast oferta na portalu zakupów grupowych może dotyczyć tylko jednego z nich.

Trzecia sprawa to bezpieczeństwo całej transakcji. Chociaż oszustwa zdarzają się rzadko, to jednak na serwisach przeznaczonych do zakupów grupowych także zdarzają się oszuści. Warto sprawdzić, czy szkoła, która zajmuje się organizacją szkoleń, jest godna zaufania – jakie ma opinie od swoich klientów, jaki wykorzystuje sprzęt, ile ma lat doświadczenia, czy korzysta z porządnych samolotów, czy instruktorzy są właściwie przeszkoleni.

Na koniec warto jeszcze wskazać, że prezentowana na portalu cena może nie obejmować wszystkiego. Dodatkowo trzeba zapłacić przykładowo za rejestrację skoku, aby mieć świetne zdjęcia i film, a to kolejne 200 złotych. Warto jednak szukać okazji, bo nieraz można upolować coś w kuszących cenach i oczywiście przeżyć wyjątkową przygodę!