Skoki tandemowe – rejestracja wideo i zdjęcia

Na skoki tandemowe decyduje się obecnie coraz więcej osób. To świetny sposób na przeżycie niezwykłej przygody i wyjątkowe wspomnienia. Skoki w tandemie kupowane są też często na prezent, na przykład na urodziny, na zakończenie szkoły czy też na wieczory kawalerskie i panieńskie.

Działa wiele firm, które profesjonalnie zajmują się organizacją skoków spadochronowych, więc wystarczy tylko wyszukać ich adresy poprzez wyszukiwarkę internetową, aby następnie zarezerwować skok przez sieć – to kilka minut. Przy rezerwacji można wybrać dodatkowo opcję rejestracji skoku poprzez filmowanie i robienie zdjęć. Czy warto zdecydować się na taką opcję? Z jakimi kosztami jest ona związana? Jak rejestruje się skoki?

Skoki spadochronowe rejestrowane są przez oddzielnego skoczka, który wyposażony jest w wysokiej jakości sprzęt nagrywający – robi się zarówno zdjęcia, jak i nagrywa się wydarzenie, dlatego zwykle nie ma opcji zakupienia jednej z tych usług osobno. Skoki są nagrywane w rozdzielczości HD i ze sprzętu dostosowanego do ekstremalnych warunków, dlatego nie trzeba obawiać się, że materiały będą niewyraźne. Oczywiście, efekt zależy od samego operatora, wobec tego przed rezerwacją skoku warto rzucić okiem na zdjęcia zaprezentowane na stronie.

Koszty rejestracji skoku nie są niskie – to na ogół wydatek od 150 do nawet 300 złotych zależnie od firmy, która organizuje skok tandemowy. Chociaż ceny nie są przystępne, to jednak wiele osób decyduje się na dodatkowy koszt, ponieważ materiały ze skoku są jedyne w swoim rodzaju i są naprawdę dobrą pamiątką, do której można niejednokrotnie powracać i pochwalić się przed znajomymi.

Materiałów nie otrzymuje się od ręki, ale nie trzeba też przyjeżdżać po nie znowu do siedziby firmy. Zwykle przesyłane są one na serwer internetowy firmy, skąd można je pobrać na swój komputer w domu. Mogą być one umieszczone także w internetowej galerii, skąd można przesłać je do innych osób. Zdjęcia można potem samemu wydrukować i zachować na dłużej lub pozostawić na dysku komputera – są one zwykle kasowane z serwerów firmy po określonym czasie, na przykład miesiącu. Można też otrzymać film ze skoku ze zdjęciami w eleganckim opakowaniu DVD.